Skip to content

Technologia

Piecyki Cadel – tanie i wygodne ogrzewanie!

piecyki cadel
piece na pellet
Technologia Cubed
Produkty Cadel oznakowane cyfrą 3 (do sześcianu) posiadają technologię Cubed i całkowicie szczelną komorę spalania. Oznacza to, większe bezpieczeństwo, lepsze osiągi i mniejsze zanieczyszczenie. Bezpieczeństwo dla Cadel nie jest opcją lecz standardem, dlatego zamknięta komora spalania nie jest u nas czymś ekstra (dla domów pasywnych i z rekuperacją). Większość naszych piecyków spełnia normy Ecodesign 2022. Wkrótce wszystkie modele marki Cadel będą ją spełniać.
 

Dlaczego zamknięta komora spalania?
Standardowy piecyk na pelet zasysa powietrze potrzebne do spalania z pomieszczenia w którym się znajduje. Oznacza to, że aby się dobrze w nim paliło potrzebny jest wlot powietrza w tym pomieszczeniu. Gdy piecyk wyposażony jest w szczelną komorę spalania, powietrze dostaje się do komory spalania specjalnym przyłączem bezpośrednio z zewnątrz budynku. W związku z tym nie jest potrzebny dodatkowy wlot do pomieszczenia, który może wychładzać pomieszczenie. Cadel poprzez zamkniętą komorę spalania oferuje większe bezpieczeństwo, wydajność i niskie koszty ogrzewania.

piece cadel

Przykład instalacji piecyka bez zamkniętej komory spalania

piec cadel

Przykład instalacji piecyka z zamkniętą komorą spalania

Szczelność i spokój
Idealnie nadaje się do mieszkań i domów pasywnych, ponieważ całe powietrze do spalania pobierane jest bezpośrednio z zewnątrz. Nie wymaga otworów wentylacyjnych i eliminuje irytujące przeciągi, które przyczyniają się do ochładzania pomieszczenia.

bezpieczeństwo spalania

Bezpieczeństwo w każdym pomieszczeniu
Zapewniamy bezpieczeństwo, ponieważ gdy piecyk nieoczekiwanie się wyłączy (np. brak prądu), dym pozostanie wewnątrz piecyka i nie wydostanie się na pomieszczenie. Zamknięta komora spalania jest hermetyczna: powietrze wchodzące lub dym wychodzący mogą się dostać lub wydostać tylko przez specjalne kanały.

bezpieczeństwo spalania
bezpieczeństwo spalania
Aluminiowa śruba podająca

W Cadel-u nieustannie badamy i testujemy nowe rozwiązania, takie jak nowy system załadunku peletu, wykorzystujący odlewany ciśnieniowo aluminiowy ślimak. 
Pracuje on w sposób ciągły bez zatrzymywania się. Zmienia się tylko szybkość jego pracy. Dzięku takiemu rozwiązaniu praca piecyka Cadel jest jeszcze cichsza (tylko modele z z tym symbolem). 

Ciągłe podawanie peletu zapewnia bardziej wydajne spalanie.

Wysoka wydajność spalania

Ciągłe podawanie peletu zapewnia bardziej wydajne spalanie.
palenie w piecu

Maksymalna cisza

Łożysko uszczelniające Derlin® znacznie ogranicza przenoszenie wibracji.
palenie peletem

Większa pojemność zasobnika

Nowa śruba podająca zapewnia lepsze zbieranie pyłu peletowego z zasobnika.
pellet producent

Ciesz się ciepłem w Twoim domu…
Piecyki na pelet firmy Cadel zostały tak stworzone by stały się podstawowym elementem każdego domu. Zaprojektowane w najdrobniejszych szczegółach by idealnie pasowały do każdego rodzaju wnętrz i nie służyły tylko do ogrzewania ale też dekoracji. Są to produkty zaawansowane technologicznie, wygodne i bezpieczne w codziennym użyciu. Granulki peletu dosypywane są do wewnętrznego zbiornika w piecyku, który zasila się automatycznie co ukazuje jego komfort w użytkowaniu podtrzymując widok ognia. Wielką zaletą jest również czystość w użytkowaniu urządzenia. Popiołu jest zdecydowanie mniej niż z klasycznego drewna a szyba się praktycznie nie brudzi. Piecyk włącza się automatycznie w kilku prostych krokach, żądaną temperaturę można kontrolować za pomocą pilota. Dodatkowo za pomocą termostatu można skonfigurować czas pracy i program odpowiedni dla użytkownika.

Technologia
Technologia

Koszty ogrzewania
Wg naszych statystyk prowadzonych od 2007 roku, ogrzewanie domów i mieszkań urządzeniami Cadel jest bardzo tanie. Aby ogrzać dom lub mieszkanie, potrzeba:

– 100 m2 – 2 tony peletu, ok. 1800 zł
– 150 m2 – 3 tony peletu, ok. 2700 zł
– 200 m2 – 4 tony peletu, ok. 3600 zł
– 250 m2 – 5 ton peletu, ok. 4500 zł

Wybierz system grzewczy dla Ciebie:

piecyki na pellet z nadmuchem

Wersja AIR, aby ogrzać jedno pomieszczenie.

Modele Air to piece z nadmuchem gorącego powietrza, które idealnie nadają się do wspomagania istniejącego systemem grzewczego. Są zdolne do szybkiego i efektywnego ogrzewania poprzez wymuszony nadmuch. Z tego powodu idealnie nadają się do ogrzewania jednego pomieszczenia.
piecyki na pellet z nadmuchem na wiele pomieszczeń

Wersja Air Plus, do ogrzewania wielu pomieszczeń.

Modele Multiair mogą efektywnie doprowadzić ciepłe powietrze do innych pomieszczeń za pomocą rur. Są one przeznaczone do ogrzewania kilku pomieszczeń jednocześnie, nawet na różnych piętrach.
piecyki na pellet z płaszczem wodnym

Wersja Hydro z płaszczem wodnym

Gwarantuje maksymalną wszechstronność użytkowania. Mogą samodzielnie ogrzewać mieszkanie lub dom za pomocą grzejników oraz współpracować z tradycyjnym ogrzewaniem.